O to nie musisz prosić. Wszystko, czego życzę Ci na Dzień Kobiet i na każdy dzień roku

ŻYCZĘ CI, ABYŚ BYŁA PIĘKNA I JESZCZE PIĘKNIEJSZA

Żebyś odkrywała w sobie piękno codziennie na nowo. Żebyś codziennie na nowo to piękno definiowała. Niech przychodzi do Ciebie pod postacią różowej szminki i wydłużonych rzęs, niech będzie dopasowaną sukienką, wygodnymi butami i balsamem działającym cuda. Niech będzie Twoim ciałem w pełnej okazałości – takim, jakie jest. Niech będzie bliznami, zmarszczkami i siwym włosem. Niech będzie Twoim wnętrzem pełnym empatii, samodzielności, rozwagi, szaleństwa, komfortu i dyskomfortu. Niech będzie strachem i lękiem, niech będzie odwagą i nowością, niech będzie spokojem ducha. Niech Twoje piękno przejawia się w cieple i serdeczności, jaką darzysz bliskich Ci ludzi wokół siebie.

ŻYCZĘ CI MIŁOŚCI

Miłości od ludzi i od samej siebie. Miłości będącej przytulaniem, całowaniem i głaskaniem. Miłości, która podaje Ci kubek z ciepłą herbatą. Miłości, która skłania do refleksji, kiedy się zgubisz. Miłości pełnej rodzinnego ciepła i tej, którą odnajdujesz w drugim człowieku. Miłości pełnej kobiecości, która przepełnia wszystkie komórki Twojego ukochanego ciała. Miłości w codziennych czynnościach, które wykonujesz prawdopodobnie nie tylko dla siebie. Niech będą pełne miłości. Bo na pewno już wiesz lub doświadczyłaś, że miłość dawana wraca ze zdwojoną siłą.

ŻYCZĘ CI WYRAŻANIA EMOCJI

Płakania w łazience, krzyczenia w samochodzie, wzruszeń na reklamach. Niech Tobą zawładną. Niech pozwolą Ci postrzegać świat piękniejszy w tych miejscach, na które wrażliwa jest Twoja dusza. Niech będą niebem i piekłem. Niech będą największym szczęściem, ogromną zmianą, wielkim krokiem na przód, niewyobrażalną przepaścią. Niech będą w Tobie wzbudzane i abyś Ty wzbudzała je w innych.

ŻYCZĘ CI TWOICH WARTOŚCI

Życzę Ci życia zgodnie z wartościami, jakie sama cenisz. Niech wypełniają Twój dom w każdym zakątku, niech znajdują się w Twoich szafach, w Twojej lodówce, w Twojej torebce. Niech zdominują Twoją codzienność. Niech objawiają się w prostych, codziennych wyborach. Niech będą przytuleniem dziecka, wieczorną zabawą, rozmową z drugą kobietą, Twoją pasją, Twoją pracą. Niech będą Twoim życiem. Niech będą numerem jeden.

ŻYCZĘ CI, ABYŚ BYŁA PEŁNA WIARY I ŻEBYŚ NIE WIERZYŁA

Życzę Ci, abyś była pełna wiary w swoje zdolności, umiejętności i możliwości. Życzę Ci, żebyś nie wierzyła, że cokolwiek może Cię zatrzymać. Życzę Ci, żebyś wierzyła w swoje codzienne starania i w to, że doprowadzą Cię do celu. Nie chcę, żebyś wierzyła, że jesteś ograniczona, zła, niedobra, nieodpowiednia, niewystarczająca, niedoskonała. Chcę, byś wierzyła w swoje ciało, w swoją psychikę, w swoją pracę, w swoje starania, w swoją miłość do siebie i bliskich, w swoje wartości. Chcę, by Twoje ciało było pełne wiary. W samą siebie.

ŻYCZĘ CI, ABYŚ NIE PRZESTAWAŁA

Żebyś nie przestawała o siebie walczyć. Żebyś spełniała swoje marzenia nie tylko w myślach przed snem, ale budząc się każdego dnia. Żeby nic Cię nie zatrzymywało w działaniu. Żebyś nigdy nie przestawała iść do przodu. Żeby Twoje silne nogi i silne serce niosły Cię tam, gdzie prowadzi Cię dusza. Żebyś nigdy nie przestawała się rozwijać i iść w swoim kierunku.

ŻYCZĘ TEGO TOBIE I SOBIE

Bo to są sprawy, o które nikogo nie musisz prosić. Nie musisz na nie zapracować ani zasłużyć. Możesz je jedynie odkrywać na nowo, definiować na nowo i na nowo wprowadzać w codzienność. Życzę tego Tobie i sobie. I składam te życzenia z miłością – z miłością do siebie i z miłością do Ciebie, jako drugiej kobiety. Zupełnie takiej samej, jak ja.

I pamiętaj, że nie życzę Ci tego tylko od święta – życzę Ci tego codziennie,

P.S. Jeśli możesz, wyślij te życzenia od nas obu do kolejnej kobiety. Po prostu skopiuj link, wklej w Messenger, wrzuć w maila, udostępnij na Facebooku. Jest wiele kobiet, które tego potrzebują – być może nawet potrzebowały już wcześniej.